Weingut Höfling

Vinařství Höfling patří Werneru Höflingovi, ale ústřední postavou vinařství je jeho syn, mladý sklepmistr Klaus Höfling. Na práci ve vinici a vinařství se však podílí celá rodina. Otec Klause Höflinga, Werner, vystoupil v roce 1988 z družstva a začal z vinice o velikosti 2,6 ha svá vína prodávat.

V roce 2004 byla vybudovaná nová hala pro lis a fermentační nádrže. V roce 2009 převzal vinařství Klaus Höfling. Za poslední léta bylo vinařství značně rozšířeno a to na současných 20 ha. V roce 2013 přibylo dalších 6 ha v Gössenheimu, na volné ploše, kterou Klaus Höfling převzal od Bürgerspitals a nově vysadil Sylvánské zelené, Weissburgunder, Sauvignon Blanc a Spätburgunder. Mezi další pěstované odrůdy patří především Müller Thurgau, Bacchus, Ryzlink rýnský a Kerner v bílých, Domina a Jakubské v červených. Z nových německých šlechtění pak v menším množství pěstuje Solaris a Regent.

Vinařství ctí tradice, ale nebojí se nových věcí a postupů. Proto vína vyrábí jak v nerezu tak v dřevěných sudech. Vinařství Höfling používá tradiční francké lahve nazývané „kozí měch“, které uzavírají šroubovacím uzávěrem.

Viniční tratě Höflingů se dělí na Eussenheimer First, Gössenheimer Homburg, Sttetener Stein a Gambacher Kalbenstein.