Weingut Ulrich Schumann

Vinařství Schumann je rodinné vinařství pokračující ve vinařské tradici započaté již v 16. století s celkovou plochou 3,5 ha.
Prague Wine Trophy

V roce 2013 se při mezinárodní vinařské soutěži Prague Wine Trophy umístilo víno 2012 Riesling Lieserer Schlossberg na 1. místě. Prague Wine Trophy je mezinárodní soutěž vín určená pro vína z vinařských regionů z celého světa. Jde co do počtu hodnocených vzorků největší soutěž vín v České republice.

V roce 2012 se při mezinárodní vinařské soutěži „best of Riesling“ umístilo víno 2011 Lieserer Niederberg-Helden Spätlese – lieblich na 1. místě mezi 400 dalšími víny renomovaných vinařství.

Ulrich Schumann pěstuje asi 85 % Ryzlinku a 15 % Müller Thurgau . 70 % jeho vinice se nachází na strmých svazích v obci Lieser.

Pěstování révy probíhá s šetrným přístupem k přírodě. Vína jsou z části kvašena přirozenými kvasinkami vinné révy a z části šlechtěnými. Všechna vína jsou produkovaná v nerezy, a tak se dotvářejí ve velmi čisté, šťavnaté ryzlinky.

V ročníku 2011 byla nově produkována také vína z viniční tratě Goldtröpfchen- Piesport, která patří do rodinného majetku manželky Sandry. Dalšími polohami jsou Niederberg-Helden, Schlossberg a Rosenlay.

Produkty vinařství:

Další ročníky najdete na Produkty Weingut Ulrich Schumann