Weingut Gies-Düppel

Vinařství Gies-Düppel leží v obci Birkweiler a od roku 1999 jej obhospodařuje již čtvrtá generace rodiny. Vinice pokrývají 10 ha plochy na tratích Kastanienbusch, Mandelberg a Rosenberg. 70% vinic tvoří bílé odrůdy (Riesling, Weissburgunder, Grauburgunder, Auxxerois, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Silvaner, Scheurebe, Kerner nebo Viognier) a 30 % vinic pokrývají červené odrůdy (Spätburgunder, Portugieser, dornfelder, Cabernet Dorio a Cabernet Cubin).

Vinařství klade důraz na pěstování šetrné k přírodě, velký důraz je kladen na selektivní sklizeň hroznů.


Vinařské tratě

Birkweiler Kastanienbusch

Tato trať pokrývá 78 ha v nadmořské výšce 160 – 340 m. Orientuje se především na jih – jihovýchod. Nejdůležitějšími odrůdami, které se na této trati pěstují jsou Riesling a bílé a červené burgundské odrůdy. Birkweiler kastanienbusch je nejznámnější trať jižní části Weinstrasse. Viniční tratě se nacházejí na okraji Pfalckého lesa, který je ohraničen stromořadím kaštanů, které chrání vinice před větrem. Vína z této trati jsou plná a silná, elegantní s jasným charakterem a dobrým potenciálem pro zrání. Části břidlice obsažené v půdě jsou důvodem vnímání vína v aromatu jako bylinná se znaky připomínajícími mátu.

Birkweiler Mandelberg

Tato trať zabýrá plochu 30 ha ve výšce 190 – 285 m. Pěstuje se zde především odrůda Weissburgunder. Trať je od západu chráněna Pfalckým lesem s výborným osluněním. Jméno této trati je odvozeno od mandlovníků, které jsou ve velkém množství rozesety až k patě Pfalckého lesa. Vína z této trati jsou plná často s lehkým kouřovým pozadím, mínerální s mírnou ořechovou příchutí.

 

 

Produkty vinařství:

Další ročníky najdete na Produkty Weingut Gies Düppel