Weingut Querbach

Wilfried Querbach a jeho syn Petr pěstují mimo jiné také odrůdy z řad Spätburgundy. V minulých letech svůj sortiment upravili na vína v litrových lahvích „Schoppen“ dále pak Gutsriesling, Ortsriesling na Lagenriesling z Oestricher Lenchen (Querbach N. 1) a Erste Gewächs z Oestricher Doosberg.

Všechna vína jsou pod vlastním vyvinutým uzavíracím systémem, který je založen na principu nerezového korunkového uzávěru a to již od roku 1999. Po přibližně dvanáctihodinové maceraci je mošt s přírodními kvasnicemi fermentován a všechna vína jsou vyhotovena v nerezových nádobách. Vína zůstávají opravdu dlouho na kvasnicích a bývají relativně pozdě plněna, mají svůj jasný rukopis, jsou přímočará a jasná v ovoci, typický příklad Rheingauer Riesling.


Vinařské tratě

Oestrich Doosberg

Tato trať zabírá plochu o rozloze 118 ha. Půdy jsou zde především sprašovité s obsahem jílu a křemence. Toto podloží je velmi dobré pro zadržování vody.

Oestrich Lenchen

Velikost této tratě je 130 ha a vinice jsou orientovány na jih. Podloží je tvořeno většinou spraší s obsahem štěrku. Původní poloha Lenchen je tvořena severní hranicí obce Oestrich. Tato část tratě je protkána mnoha potoky, které i v suchých měsících zajišťují dostatek vláhy potřebné pro optimální růst.

Původ jména Lenchen má dvě verze. První z nich je, že samotné jméno je zkomolenina slova „léno“. Druhá tvrdí, že jméno je odvozeno od Pfingsbach (svatodušního potoka, svatodušní svátky = letnice, které se slaví 50 dní po oslavě Velikonoc), který hraničí s původní polohou Lenchen.

Mezi další důležité vinařské tratě vinařství Querbach patří:

– Oestrich Rosengarten

– Oestrich Klosterberg

 

Produkty vinařství:

Další ročníky najdete na Produkty Weingut Querbach