Chat Sauvage

Vinařská oblast RHEINGAU

 . Vrchol produkce v rheingau

Mimořádný

Pinot Noir

I dnes lze na zelené louce v Rheingau vybudovat špičkové vinařství, s produkcí mimořádných vín.

Není to tak dlouho, co škarohlídi z Rheingau tvrdili, že vinařství nebude mít dlouhého života. A? Je tomu právě naopak! Vinařství se etablovalo na kvalitativní vrchol producentů oblasti Rheingau.

Majitel vinařství pan G. Scholz měl v předchozích letech šťastnou ruku na výběr spolupracovnice a dnes již i spolumajitelky paní Vereny Schöttle. Vinařství svoji vizi založilo na pěstování dvou burgundských odrůd. Pro oblast ryzlinku Rheingau ne tak úplně typickou, a sice Chardonnay a Pinot Noir. Požadavky na kvalitu jsou zde extrémně vysoké, extrémní redukce, profesionální práce se „dřevem“ a samozřejmě práce ve vinici, to jsou atributy které toto vinařství za krátkou dobu dostalo tam kde je dnes. Rozdílnost jednotlivých tratí u Pinot Noir je parádním příkladem, čeho všeho lze dosáhnout u této odrůdy. Určitě neméně zajímavá je i produkce odrůdy Chardonnay. Ano, takhle mám tuto odrůdu rád.

Celková produkce 25 tis láhví z 8 ha obhospodařovaných vinic. Odrůdově 80 % Pinot Noir, 20 % Chardonnay v polohách jako Johannisberg Hölle, Lorch Kapellenberg, Lorch Schlossberg, Rüdesheimer Drachenstein a Assmanshausen Höllenberg.

Prakticky se dá říct, že dnes na Rheingau není lepšího producenta burgundského stylu Pinot Noir

Dostupná vína

Ve starém sklepě dozrávají

Vína osobitého charakteru

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě