Julia Bertram 

Vinařská oblast Ahr

Autentický CHARAKTER 

RUČNÍ A SPONTÁNNÍ PRÁCE

Vinařství založil roku 1910 Gottfried Sebastian – praděd. V roce 2017 přebírá rodinný podnik od své matky a tety Julia Bertram a rok poté začíná působit se svým manželem B. Baltes. V roce 2019 přecházejí na EKO produkci.

V roce 2021 postihla celé údolí říčky Ahr přírodní pohroma v podobě bleskové povodně. Vynaložené úsilí několika generací bylo během několika málo okamžiků kompletně ztraceno. Pomalu se daří zásah přírody na infrastruktuře navrátit do „normálu“. Doživotní šrámy na duších lidí, kteří zažili tuto přírodní tragédii, však budou do konce jejich života.

Rodinné zázemí, um a zkušenosti obou vinařů daly a určitě dají tušit vína výborná, burgundského střihu, která se primárně neorientují na aroma, ale na strukturu. Rozdílné podloží v údolí Ahru, a zvláště pak různé formy břidlice dělají vína od B.-B. zajímavá, jiná než je zbytek německé vinné scény, minerální s elegantní jemnou kyselinou, alkoholem okolo 12 %.

Prakticky všechny tratě jsou Alte Reben, redukovaná produkce hroznů, ke sběru zralých hroznů dochází bez otálení, vína jsou kvašena bez umělých kvasinek, vinaři preferují dlouhé ležení vín v dřevěných sudech.

Celková produkce 43 tis. láhví z 7 ha vinic. Odrůdově 95 % Spätburgunder, zbývajících 5 % Frühburgunder v polohách jako Mayschosser Mönchenberg, Ahrweiler Rosenthal, Marienthaler Trotzenberg Dernauer Pfarrwingert a Dernauer Goldkaul.

Půdní složení je pestré, od převládajících různých barev a forem břidlice přes prachovce, jílovce, spraše až po písky.

Dostupná vína

Ve starém sklepě dozrávají

Vína osobitého charakteru

Dostupná vína

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě