Fred Prinz

Vinařská oblast RHEINGAU

rodinný i přísný přístup

Sofistikované a šetrné 

Píle, odhodlání, um a pevné rodinné zázemí. To jsou atributy, které vinařství žene dopředu.

Fred Prinz, dnes již se svojí rodinou, je začínající legendou ryzlinků z Rheingau. Čekejte vína velmi sofistikovaná, traťově odlišná, (jak jinak) nekompromisní přístup k biodynamickému procesu produkce vína. Intenzivní, přitom šetrná práce ve vinici, je v převážné kompetenci paní Sabine Prinz, které jsou obě děti Florian a Anna k dispozici.

Hlavní pracovní náplní pro F. Prinze se jeho vlastní vinařství stalo až od roku 2004. Do té doby pracoval v rozdílných pozicích u známých vinařství na Rheingau.

Celková produkce 70 tis láhví z 12 ha vinic, plocha obhospodařovaných vinic se v minulých letech rozšířila a to o to nejlepší co lze na Rheingau získat. Odrůdově 89 % Riesling, 5 % Spätburgunder, zbývajících 6 % ostatní odrůdy jako Sauvignon Blanc Traminer a PiWi v polohách jako Hallgartener Jungfer, Schönhell, Frühenberg Hendelberg, Ostricher Doosbberg, Hattenheimer Nussbrunnen, Erbacher Marcobrunn a Rüdesheimer Berg Schlossberg.

Při zcelováni vinic v 70 letech došlo v několika případech i na řešení, která mohou vzbuzovat určité emoce, otazníky. Původní velmi krásná a romantická vinice Jungfer je toho příkladem. Z předchozí malé tratě je dnes vinice v řádu desítek ha. Naštěstí pro nás vínomilce vinařství Prinz dává stále možnost ochutnávat vína z původní historicky vedené tratě Jungfer.

Ve starém sklepě dozrávají

Vína osobitého charakteru

Dostupná vína

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě