Oliver Zeter

Vinařská oblast PFALZ

Zeter Sauvignon

…KDYŽ JE VŮLE, JDE VŠECHNO…

Světový Sauvignon Blanc

Oliver Zeter začínal tak jako každý, který má blízko k vínu, s produkcí pro svoji potřebu. Až se značným časovým odstupem jako „Quereinsteiger“ zakládá vinařství, které si za svojí relativně krátkou dobu vydobylo na německé vinné scéně oprávněného uznání. Viditelná, a přesto neviditelná, souhra celého týmu opečovávající vinice a sklep, čistá rekonstrukce objektu, kde se vinařství nachází s důrazem na účelně navržený interiér a samozřejmě produkce vína (mimo jiné i v klasických hliněných amforách). To bylo to, co mě při první návštěvě vinařství zaujalo.

Výsadba, práce na vinici a podloží umožňuje vinařství produkovat vína odlišná od ostatních producentů, několik variací na Sauvignon Blanc, ale i enormní vzestup modrých odrůd. V poslední době to jsou atributy vinařství.

Jako zajímavost u tohoto vinařství je určitě produkce některých vín v hliněných amforách.

Celková produkce 300 tis. láhví z 35 ha vinic. Odrůdově 26 % Sauvignon Blanc, 14 % Grauburgunder, 10 % Riesling, zbývajících 8% Cabernet Sauvignon, 7 % Weissburgunder. Na vzestupu je Pinot Noir v polohách jako Kallstadter Saumagen, Ungstein Weilberg und Nussriegel a další.

Dostupná vína

Ve starém sklepě dozrávají

Vína osobitého charakteru

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě