Stefan Müller

Vinařská oblast MOSEL, podoblast SAAR

,v roce 2018 se stal

Objev vinařské scény

Vinařství ve třetí generaci v současné době vedené Stefan Müller, důraz na ruční práce a výslednou kvalitu to je co můžeme čekat o vína S. Müllera, patriot vyhledávající výzvy, vinař upřednostňující strmé svahy v okolí svého působiště.

Úzkostlivý výběr těch nejkvalitnějších hroznů, minimum zásahů ve sklepě, spontánní kvašení za použití „divokých kvasnic“ v dřevěných sudech, u některých vín v nerezu. Ve vinicích je pracováno 100% bez umělých hnojiv, herbicidů. Staré keře jsou z přesvědčení vinaře ponechávány ve vinici.

Oblast, která do určité míry profituje ze současně probíhající změny klimatu, oblast, která byla již jednou na výsluní těch nejlepších světových vín, prožívá svou zaslouženou renesanci.

V minulém roce si Stefan Müller splnil svůj sen a dokončil výstavbu nového objektu vinařství a jde opravdu o něco co stojí za zmínku. Výškové rozdíly jednotlivých podlaží dnes umožňují nejprve sedimentaci vína s následným gravitačním přesunem vína do sudů nádob, kde víno začne kvasit.

Celková produkce 60 tis láhví z 11 ha vinic. Odrůdově 90 % Riesling, zbývajících 10 % Weissburgunder a Spätburgunder. Vše v polohách jako Krettnacher Euchariusberg, Krettnacher Altenberg, Niedermenniger Herrenberg, Niedermenniger Sonnenberg.

Půdní složení v těchto viničních tratí je tvořené všemi odstíny břidly, modrá, šedá, a i červená dále pak čedičovými vyvřelinami.

Ve starém sklepě dozrávají

Vína osobitého charakteru

Dostupná vína

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě