Georg Meier

Vinařská oblast Pfalz

miMládí vpřed 

Jasně. Suše. Minerálně!

Georg Meier má dnes již několik velmi úspěšných ročníků za sebou (2005). Je specialistou na suché ryzlinky, ale ne jenom na ryzlinky. Samotné vinařství není na německé vinné scéně žádný nováček. Prarodič Georga z matčiny strany, sám vinař, produkoval ještě v nedávné době vína. Vinařství Valentin Ziegler und Sohn s 300 letou historií pak s mladým Georgem přešlo pod jméno Weingut Georg Meier. Dnes můžeme hovořit o čistě rodinném podniku, kde Georgovi jsou k ruce otec, maminka a manželka.

Když jsem poprvé vinařství navštívil, byl jsem velmi překvapen úrovní kvality produkovaných vín. Vína již tenkráte byla velmi osobitá, Georg Meier se toho nebál a nebojí se ani dnes. Jasně určená linka minerálních suchých vín s vyšší hladinkou kyseliny než je možná u ostatních mladých vinařů běžné.

Pestré podloží v místě obhospodařovaných vinic umožňuje produkovat vína odlišného založení. Zvláště pak čtyř variant možností u ryzlinku (Buntsanstein, Granit, Schiefer a Rotliegendes), ale pozadu nezůstává ani Spätburgunder, odrůda, které je ve vinařství věnována náležitá péče.

Určitě jako zajímavost stojí za zmínku produkce ryzlinku ve velkém 1100 litrovém granitové sudu. Takové víno má označení 2G. Jeho sourozenec, kdy 50 % tvoří granitový sud a 50 % velký dřevěný sud (2400 l), nese označení Steinwerk.

Celková produkce 150 tis. láhví z 20 ha vinic v okolí obce Weyher. Odrůdově 40 % Riesling, 20 % Grauburgunder, Weissburgunder 10% a Spätburgunder zbývajících 10% s ostatními odrůdami v polohách jako Weyher Michelsberg, Burweiller Altenforst, Hainfeld Letten.

Některá vína stejné šarže tohoto vinařství jsou zátkována odlišně, a to jak šroubovacím uzávěrem, tak i pro možnost delšího ležení na láhvi kvalitním korkem.

O tomto vinařství bude v budoucnu ještě řeč.

Ve starém sklepě dozrávají

Vína osobitého charakteru

Dostupná vína

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě