Steintal

Vinařská oblast FRANKEN, podoblast Mainviereck – Churfranken

STRMÉ SVAHY NAD ŘEKOU MOHUČ

Minerální elegance

V roce 2010 privatizuje mladý B. Baltes městské vinařství Klingenberg. 2019 z vinařství odchází a přenechává odpovědnost dvojici mužům P. Aufderheide a J. Hirn hospodařících na 10 ha vinic s produkcí 30 tis. láhví za rok. Produkci tvoří 90% modrých odrůd Spätburgunder, Cabernet Franc.

První zmínka o pěstování vinné révy pochází z 13. stol. Jednoznačně nejprestižnějšími vinicemi jsou ty zatříděné jako VDP.Erste Lage Bürgstadt Berg a VDP.Große Lage Hundsrück s tím, že tratě v Klingenberg, Großheubach a Bürgstadt nesou označení Große Gewächse.

Co vše tu najdeme? 100% ruční sběr, dávají vzniknout vínům charakterním, individuálním vínům, které svojí stylistikou v žádném případě nekopírují současné módní trendy. Vína jsou komplexní, s linkou ovoce, minerální, elegantní.

Strmé svahy nad řekou Mohuč s výraznými terasami z červeného až purpurového odstínu pískovce zařazené jako kulturní památka. Specifické mikroklima s výskytem flory a fauny – ledňáčka.

Mikro region v oblasti Franken, kde nejsou v převaze bílé odrůdy. Teprve při pohledu a procházkou ve vinici, resp. terasách, si člověk uvědomí, jaké musí být vynaložené úsilí, aby mohl ochutnat víno z tohoto místa.

Ve starém sklepě dozrávají

Vína osobitého charakteru

Dostupná vína

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě